İZDEGÜÇ ustaları anarak gönüllerde taht kurdu

İzmir Denizlililer Güçbirliği Derneği (İZDEGÜÇ) 6 Şubatta (1902-1960) vefat eden Selahattin Pınar ile 5 Şubat ta (1940-2000) doğan Özay Gönlüm’ü birlikte andığı, gecede dinleyenlerin gönlünde taht kurdu.

İZDEGÜÇ-İzmir Denizlililer Güçbirliği Derneği,  İzmir Tepekule’de gerçekleştirdiği “Denizli Kültür Sanat Gecesiyle”, hem Denizli doğumlu Türk Sanat Müziğinin unutulmaz bestekârı Selahattin Pınar’ı hem de kendine özel sesi, tavrı, üç saplı Yâren sazıyla Ege türküleriyle ölümsüzleşen Özay Gönlüm’ü birlikte andı.

İZDEGÜÇ gecede,  TRT İstanbul Radyosunun çok özel ses sanatçısı İbrahim Suat Erbay’ı, Ege türkülerinin çok özel yorumcuları TRT İzmir Radyosu ses sanatçıları Sabahattin Gülümser’i ve Selcan Kökçen Şahin’i dinletti… Gazetemiz yazarı Şerif Kutludağ da Denizli konulu şiirleriyle dinleyenlerin duygularına tercüman oldu.

Davetlilerini Denizli klasiği olan Zafer Gazozu ve Serinhisar Leblebisiyle karşılayan İZDEGÜÇ,  pandemi sürecinde yalnızlaşan hemşerilerinin özlem gidermelerine de ortam hazırlamış oldu.

İZDEGÜÇ Başkanı Dilek Özkan Emiroğlu’nun hoş geldin konuşmasıyla başlayan gecede eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi de kısa bir selamlama konuşmasıyla salonu dolduran sanatseverlerle bir an önce buluşmaları için sahneyi sanatçılara bıraktılar.

Gecede eski Milletvekili Mehmet Yüksel ile Bornova Kaymakamı Fatih Genel’in yanında İzmir’deki Denizli merkezli hemşeri derneklerinin başkanları ve üyeleri ile sanatçıların hayranı olan dinleyiciler yer aldılar.

Baştan sona TRT disiplini ve sahne güzelliği ile süren gece, başladığı güzellik ve olgunlukla sonuçlanırken, konukların sanatçılara gösterdikleri ilgi görülmeye değerdi. İZDEGÜÇ düzenlediği Denizli Kültür Sanat Gecesiyle İzmir’deki hemşerileri ve sanatseverlerin gönlünde taht kurdu.

 

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacaktır!